leden
25
2021
Müsli a proteinové tyčinky se tváří jako potrava atletů, ale ti se jim vyhýbají obloukem. Bílkoviny mohou být skvělým způsobem, jak posílit vaše svaly, ale většina proteinových tyčinek sóju, sodík, umělá barviva a jsou často slazeny a pojeny kukuřičným sirupem s vysokým obsahem fruktózy, což opravdu nikomu nesvědčí. Zvláště tyčinky s označením bez cukru nebo s nízkým obsahem sacharidů nejsou jsou velký podvod. Výzkum zveřejněný v časopise Yale Journal of Biology and Medicine spojuje umělá sladidla používaná k dochucení mnoha potravin s nízkým obsahem cukru se zvýšeným rizikem přírůstku hmotnosti a chuti na skutečný cukr. Umělá sladidla mají na naše tělo totiž i přes nízký obsah kalorií přesně opačný účinek, než byste očekávali.
Všechno, co má v názvu něco-burger a není v tom maso, je sbírka chemikálií a dochucovadel. Často jsou považovány za veganské, ale většinou nejsou ani vegetariánské, bez spousty zprocesovaných aromat, sodíku a kokosového oleje se výrobci Beyond and Impossible burgerů zatím neobešli. Není se čemu divit, jinak by ta hmota totiž chutnala jako šrot.
Vemte si například Caesar salát. Ledový salát má nutriční hodnotu stránky v učebnici a pokud je jsou vaše kuřeci kousky smažené, počítejte se spoustou éček v obalovací směsi, přičtěte k tomu krutony a dresink a máte jídlo s vysokým obsahem fruktózy a kukuřičného sirupu. Ve skutečnosti má mnohem více kalorií než hamburger. Takže příště kašlete na salát, hraje se tu jen na dobrý pocit, raději si dejte Big Mac.
Ano sušené ovoce nám chutná a i když máme podezření, že to není úplně snídaně šampionů, uklidňujeme se tím, že ovoce má přece spoustu prospěšných látek. Ano, ale je to drtivě přebito tunami přidaného cukru. Nic proti cukru, je to lepší varianta než umělá sladidla a kukuřičný sirup, ale většina komerčně připraveného sušeného ovoce je nabito ze 40 až 60 procenty přidaným cukrem a je konzervováno pomocí siřičitanů, což jsou jedny z nejběžnějších potravinových alergenů.
Reklama nás láká na spousty antioxidantů, ale pijeme antioxidační nápoj, nebo ekvivalent cukru ve vodě? Respektovaný web ConsumerLab.com roku 2018 zjistil, že některé značky lahvového čaje prodávaného v obchodech neobsahují antioxidanty téměř žádné, nebo mnohem nižší množství, než bylo uvedeno na etiketě. O mocných antioxidantech spojených s prevencí rakoviny a úbytkem hmotnosti si nechte zdát, je to jen reklamní tah. Nemluvě o tom, že spousta komerčních ledových čajů kolem skutečného čaje sotva proletěla a obsahuje ho stopové množství, zbytek jsou dochucovadla a barviva.
4 vánoční filmy, které letos musíte vidět
Rum je out, dejte si k Vánocům GIN! Tohle jsou 4 málo známé, ale dostupné lahůdky
Netflix natočí hranou předělávku AVATARA. Proč má jen malou šanci na úspěch?
Sex před sportem? Tři nejčastější sexuální mýty vyvráceny (skoro)
Proč iPhone v reklamě vždy ukazuje čas 9:41?
Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.