Navrátí se kryogenně zmrazená těla někdy k životu?

prosinec

9

2016

Navrátí se kryogenně zmrazená těla někdy k životu?

| 2016-12-09T17:25:32+00:00 9. prosinec 2016 | #věda |

Navrátí se kryogenně zmrazená těla někdy k životu?

Existuje několik případů, kdy se mladí lidé nechali kryogenně zamrazit. Obvykle to bylo v případech, kdy měli smrtelnou nemoc v posledním stádiu a doufali, že nové vzkříšení bude v době, kdy bude věda znát lék na jejich nevyléčitelnou chorobu.

Kde všude se zmrazuje?

USA jsou to dvě nejznámější společnosti, které se jmenují Alcor a Cryonics Institute. Dále se můžete nechat kryogenně zmrazit i v Rusku ve společnosti KrioRus. V Evropě patří mezi největší zastánce této technologie Velká Británie, Německo a Itálie. Mimochodem v Itálii se cena zmrazení pohybuje od 800.000 do 4.200.000 korun.

Nevýhody kryogenního zmrazení

Lidská tkáň není přizpůsobena na proces zmrazení a následného rozmrazení. Dochází při tom ke značným škodám. Cryobiologie je věda, která se snaží tyto škody pochopit a minimalizovat. Bohužel zatím bez většího úspěchu. Na buněčné úrovni totiž tyto procesy nejsou dostatečně prozkoumány. Oživení celých těl představuje své vlastní problémy. Kryogenní zmrazení zaznamenalo úspěch při konzervaci „jednoduchých“ částí těl, jako jsou prsty apod. Při práci se složitějšími orgány (ledviny, střeva, játra) se spíše spoléhá na chlazení, než zmrazení.

Největší překážky

Kryokonzervace celých mozků je pro celou vědu zatím nepředstavitelná hádanka. Experimentovalo se se zmrazením mozků zvířat, ale tyto pokusy byly přerušeny. I přesto, že by nemuselo dojít k mechanickým narušením mozku, tak se stále neví, jak by se zachovala paměť a regulační funkce. Takže pokud v tomto ohledu nedojde k obrovskému průlomu, tak je jasné, že kryogenní zmrazování bude zatím bez toho šťastného konce – rozmrazení.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2025 Write.cz, s.r.o.