Vědecky potvrzeno: Cvičení vám přinese více štěstí než peníze!

duben

16

2019

Vědecky potvrzeno: Cvičení vám přinese více štěstí než peníze!

| 2019-04-16T05:00:44+00:0016. duben 2019 | #lifestyle#věda#cvičení#peníze |

Že prachy jsou krásná věc, ale štěstí si za něj nekoupíš? Kdo by to byl řekl. Není samozřejmě žádnou novinkou, že cvičení přináší celou řadu pozitiv, ale nyní bylo potvrzeno, že lidé co cvičí, jsou šťastnějšími než ti, kteří mají více peněz!

A výzkum neprovedla nějaká pofidérní agentura pro průzkum veřejného mínění. Studie vznikla na univerzitách v Yale a Oxfordu, kde prokázali že aktivnější lidé jsou celkově v lepší náladě. Výzkumníci shromáždili data od více než 1,2 milionu Američanů, kteří si vybrali ze 75 pohybových aktivit od náročné péče o děti po vzpírání. Účastníkům byly v průběhu roku pokládány otázky jako “kolikrát jste se za posledních 30 dnů cítili duševně špatně, například kvůli stresu, depresi nebo emocionálním problémům?“ Stejní účastníci byli také dotázáni na své příjmy.

Ti, kteří byli aktivní a pravidelně cvičili, se ve sledovaném období cítili špatně v průměru maximálně 35 dní. Necvičící účastníci se oproti tomu cítili mizerně o 18 dnů více, než ti, kteří byli aktivní. Navíc, fyzicky aktivní lidé se cítili minimálně stejně dobře jako ti, kteří se sice neúčastnili sportování, ale vydělali více než 25 000 dolarů ročně. Tyto výsledky znamenají, že nějaké peníze navíc v bance nezlepší vaši duševní pohodu. Ve skutečnosti podle studie budete muset udělat o něco více, než jen hromadit příjmy, aby se dostavilo štěstí. Ano, bolí to, ale kdo chce být šťastný, musí cvičit.

Ovšem neznamená to, že bychom měli všichni přestat pracovat a trávit dny hraním fotbalu. Přímá úměra tady nefunguje. Příliš časté cvičení může naopak vaše zdraví poškodit. Abyste dosáhli optimálních výsledků a šťastné mysli, musí se cvičení uskutečnit pouze v určitém časovém rámci. A podle studie to nesmí být více než tři hodiny denně, ovšem ideálně tři až pětkrát týdně po dobu 30 až 60 minut.

Studií se také zjistilo, že pokud cvičení zahrnovalo i potřebu společenské aktivity, například hru v týmových sportech, mělo to více pozitivní vliv na duševní zdraví než samostatná aktivita. Což jistě nepotěšilo všechny introverty.

Ačkoliv máme nyní potvrzeno, že se nelze spolehnout na pocit štěstí ze zvýšeného platu nebo proplacené faktury, věda v podstatě potvrdila to, co jsme už dávno věděli - cvičení znamená větší radost a lepší duševní zdraví. A to je něco, co vám bývalá manželka ani hacker z účtu neukradne.

Tak na co čekáte?

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2025 Write.cz, s.r.o.